Trendy CX na 2023 rok – filozofia zwycięzców, dzięki której wszyscy wygrywają

W 6, listopadowo- grudniowym numerze magazynu Customer Experience Manager Marta Bryła-Gozdyra opisuje działania, na których warto się skupić w 2023 roku.

Wskazuje na budowanie pozytywnych doświadczeń klientów i pracowników, jako obszaru, dzięki któremu organizacje mogą stworzyć wartość.

Fragment artykułu poniżej:

Mądre zarządzanie doświadczeniami klientów i pracowników powinno być nakierowane na produktywność i budowanie wartości organizacji z jednej strony oraz budowanie pozytywnych i wartościowych doświadczeń pracowników i klientów z drugiej strony.  To, co jest wyzwaniem organizacji i osób zajmujących się CX & EX management, to: 

  • Zwinnie i elastyczne w odniesieniu do aktualnej sytuacji ustalanie priorytetów oraz działań mających na celu tworzenie pozytywnych doświadczeń klientów i pracowników, które mają wartość tu i teraz – co w praktyce oznacza możliwość nagłej zmiany priorytetów oraz kierunku działań  (zwinność i elastyczność jest odpowiedzią na nieprzewidywalność).
  • Stworzenie takiej kultury  organizacji oraz doświadczenia pracowników, które pozwolą zwiększać produktywność pracowników w kontekście realizacji celów biznesowych oraz budowania wartości dla klientów (pokazywanie co buduje wartość jest odpowiedzią na niezrozumiałość).
  • Określenie, które działania w obszarze CX/EX oraz  w jaki sposób  działania w obszarze  CX/EX mogą przyczynić się do wzrostu i budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa – powiązanie podejmowanych działań z wynikami przedsiębiorstwa i podążanie w kierunku tych, które wpływają na wzrost  (co zwiększa zrozumienie i uważność).

Dostęp do pozostałej części artykułu w wersji drukowanej i/lub online.

https://www.cxmanager.pl

Bądźmy w kontakcie