Jak sprawić, żeby użytkownik strony czuł się bezpiecznie oraz wiedział, co się dzieje?

Coraz więcej konsumentów kupuje przez Internet, coraz więcej jest opcji płacenia za takie zakupy, więcej też powstaje firm, które sprzedają tylko w Internecie a firmy, które sprzedaży internetowej nie prowadziły zaczynają to robić.

Usługodawcy powinni iść za tym trendem i nie tylko proponować sprzedaż produktów/usług przez Internet, ale też dostosowywać sam sposób sprzedaży oraz cały customer experience do kupowania internetowego.


Przy czym należy pamiętać, że zasady sprzedaży np. w sklepie odzieżowym są inne niż w tym samym sklepie przez stronę www jak również potrzeby klientów.

Ja np. pogubiłam się kupując przez Allegro, pomimo tego, że cała ścieżka zakupowa była mi dobrze znana. Pierwszy raz kupowałam kilka sztuk tego samego produktu i okazało się, że chcąc cofnąć się o 1 krok w zamawianiu liczba produktów nie maleje do tej z poprzedniego kroku więc w kolejnym kroku miałam więcej sztuk niż chciałam. Nie wiedziałam jak to cofnąć itd. Miałam nieprzyjemny moment zagubienia w procesie, który do tego momentu był mi znany. Pytanie jak bym się czuła gdyby była to moja pierwsza transakcja z Allegro? I jaką miałabym o nich opinię?

Poniżej chciałam pokazać, na przykładzie transakcji zawieranej na stronie PolskiBus, jak można zadbać o komfort kupujących przez Internet. Bez wątpienia istnieje wiele innych rozwiązań, to prezentowane poniżej mnie osobiście zapewniło duży komfort.

Klient zostaje:

1. Poinformowany o tym, co się dzieje i co może się wydarzyć.

2. Poinformowany o tym, czego nie należy robić.

3. Poinformowany o tym, co może się stać jeśli klient nie zastosuje się do zaleceń.

Czyli rozwiązanie odpowiada na różne obawy klientów, które mogą się pojawić na tym etapie, eliminując ich lęk i dyskomfort.

_____________
Anna Januszewska
Manager Działu Badań w Everbe

Może Cię to zainteresuje

22.12.2022

Jeśli chcesz zbudować prokliencką markę -stwórz prokliencką kulturę

Jeśli ambicją firmy jest zbudowanie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej konieczne jest skupienie się na tym, co...

14.10.2021

Transformacja kultury organizacyjnej – zmiana, która się opłaca

SEZON 1  PRZEPIS NA BIZNES i LEPSZY ŚWIAT_odcinek 3 Wywiad z Karolem Turkiem przeprowadziła: Marta Bryła-Gozdyra...

25.01.2018

10 przykładów na to, jak można spełniać oczekiwania klientów

Szukając tematu na dzisiejszy post, kilka dni temu, zadałam bliższym i dalszym znajomym oraz rodzinie...

04.01.2020

Co ma wspólnego ciągłe doskonalenie z wygrywającą strategią?

Większość ludzi zainteresowana zarządzaniem słyszała o ciągłym doskonaleniu. Ci, którzy interesowali się tym tematem– na...

MENU

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.