Przepis na Customer Experience Day

W modelu ciągłego doskonalenia, który zawiera się w zarządzaniu doświadczeniami klientów nie ma miejsca na urlop i wakacje – wszystkie ręce na pokład i przemy do przodu. Czasami tak wygląda nasze życie – cały czas za czym gonimy do przodu, nie mając chwili na przystanek i uważność, czy jak to się obecnie mówi – bycie tu i teraz i cieszenie się tym, co mamy i co osiągnęliśmy. Tymczasem taki przystanek oraz docenianie i siebie i innych jest ważnym elementem budowania motywacji, zaangażowania, ładowania akumulatorów oraz  budowania świadomości, że to, co robimy ma sens.

Jeśli chcemy zwiększać zaangażowanie pracowników na budowaniu pozytywnych doświadczeń  klientów – nie ma znaczenia, czy chodzi o osoby na menadżerskich, czy liniowych stanowiskach –  dobrze jest tworzyć rytuały, które pozwolą na świętowanie małych postępów oraz większych zwycięstw. Poza tym warto wykorzystywać wszystkie możliwe okazje do świętowania. Taką okazją jest zbliżający się CX Day.

CX Day został zaproponowany przez Customer Experience Professionals Association ponad 11 lat temu, jako dzień, który służy: uczczeniu organizacji oraz  osób, które mają swój wkład w budowanie pozytywnych doświadczeń klientów, a także docenieniu samych klientów. Mówiąc krótko to dzień, w którym świętują zarówno organizacje, klienci, jak i osoby, które biorą udział w budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów.

Jest to dzień, w którym doceniamy pracowników wszystkich zespołów w organizacji – nie ma znaczenia, czy mają, czy nie mają oni kontaktu z klientem zgodnie z myślą, że wszyscy w firmie budują doświadczenia klienta bezpośrednio lub pośrednio. To dzień, który najczęściej organizują zespoły odpowiedzialne z CX- jednak to jest również ich święto, ponieważ na co dzień wnoszą wkład w budowanie koncentracji na kliencie. To również święto klientów, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu wzmacniają markę, a dzięki aktywnej rozmowie z organizacją, pozwalają jej się rozwijać i budować przewagę konkurencyjną.

Od kilku lat CX Day świętowany jest przez organizacje również w Polsce. W tym roku będzie miał miejsce 3 października.

Poniżej pomysły, jak równe firmy świętują i jak można świętować ten dzień:

  1. ZORGANIZUJ CX DAY – jako wydarzenie, warsztaty oraz spotkania online i offline  oraz rozmowy skupiające na się dyskusji o najlepszych proklienckich praktykach stosowanych przez zespoły w Twojej firmie lub prezentacji innych inspirujących przykładów.
  2. WYRÓŻNIJ PRACOWNIKÓW, którzy wyróżniają się pozytywną postawą i działaniami, które w sposób bezpośredni oraz pośredni budują pozytywne doświadczenia klientów.
  3. WYRÓŻNIJ LIDERÓW, którzy w największym stopniu skupiają się na dawaniu przykładu oraz budowaniu pozytywnych w stosunku do klientów postaw pracowników.
  4. DOCEŃ KLIENTÓW – podziękuj klientom, doceń ich słownie lub w formie rzeczowej – szczególnie mocno podziękuj tym, którzy aktywnie pozwalają doskonalić Twoją markę.
  5. ZACHĘĆ PRACOWNIKÓW I LIDERÓW DO OPOWIADANIA SWOICH HISTORII – związanych z budowaniem pozytywnych doświadczeń klientów.
  6. OPOWIEDZ INNYM, JAK BUDUJESZ DOŚWIADCZENIA KLIENTÓW – opublikuj w wewnętrznych oraz zewnętrznych mediach informacje o tym, jak Twoja firma na co dzień buduje pozytywne doświadczenia klientów.
  7. UDEKORUJ SWOJĄ SIEDZIBĘ, ODDZIAŁY I SKLEPY – to nie muszą być drogie ozdoby, jednak, jeśli  Twoje biuro i sklep będą wyglądały inaczej, niż na co dzień, sprawi, że wszyscy jeszcze bardziej uwierzą to, że CX Day to ważny i dzień i warto budować pozytywne doświadczenia klientów.
  8. ZAPROŚ KLIENTÓW DO SIEDZIBY I ODDZIAŁÓW –  niech to będzie dzień, w którym każdy klient może zajrzeć do Twojego biura (bezpiecznych przestrzeni dla Ciebie i klienta), zadbaj o coś słodkiego i nawiązuj bliskie relacje z Twoimi klientami.
  9. ZOBACZ JAK ŚWIĘTUJĄ INNI – zajrzyj na https://www.cxpaglobal.org/get-involved/cxday, świętuj z innymi oraz weź udział w webinarach i spotkaniach z profesjonalistami Customer Experience Management.

Może Cię to zainteresuje

22.12.2022

Jeśli chcesz zbudować prokliencką markę -stwórz prokliencką kulturę

Jeśli ambicją firmy jest zbudowanie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej konieczne jest skupienie się na tym, co...

14.10.2021

Transformacja kultury organizacyjnej – zmiana, która się opłaca

SEZON 1  PRZEPIS NA BIZNES i LEPSZY ŚWIAT_odcinek 3 Wywiad z Karolem Turkiem przeprowadziła: Marta Bryła-Gozdyra...

25.01.2018

10 przykładów na to, jak można spełniać oczekiwania klientów

Szukając tematu na dzisiejszy post, kilka dni temu, zadałam bliższym i dalszym znajomym oraz rodzinie...

04.01.2020

Co ma wspólnego ciągłe doskonalenie z wygrywającą strategią?

Większość ludzi zainteresowana zarządzaniem słyszała o ciągłym doskonaleniu. Ci, którzy interesowali się tym tematem– na...

MENU

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.